Sprawdź naszego

SEObooka

Facebook Ads

/, F, Słownik/Facebook Ads

Facebook Ads

Reklamy w popularnej witrynie społecznościowej pojawią się zazwyczaj w tzw. News Feedzie, a ich treść dostosowana jest do upodobań i  zainteresowań konkretnego właściciela danego konta. Facebook Ads wykorzystuje do tego celu prywatne dane, przez co sam proces wywołuje niemało kontrowersji wśród użytkowników portalu, choć z drugiej strony niweluje on ryzyko spamowania nieatrakcyjnymi komunikatami.

Reklama na Facebooku dedykowana jest osobom, które chcą zwiększyć sprzedaż produktów lub poprawić wizerunek swojej marki. Narzędzie stanowi również element wielu strategii marketingowych, wykorzystywanych przez profesjonalne agencje i domy mediowe. Facebook Ads wykorzystuje podobne algorytmy, co wyszukiwarka Google, dzięki czemu efekty prowadzonych kampanii są szybkie i efektywne. Narzędzie umożliwia dokładne określenie grona odbiorców, biorąc pod uwagę różnorodne wskaźniki, m.in. hobby, wykształcenie oraz warunki demograficzne. Stworzenie reklamy za pomocą Facebook Ads wymaga przede wszystkim:

– sprecyzowania własnych celów

– określenia grupy docelowej

– stworzenia treści promocyjnej i ustalenia kapitału

– zapoznania się z zasadami działania serwisu

Usługa umożliwia wykorzystanie jednej z opcji – Premium lub Marketplace. W zależności od preferencji możemy sami stworzyć kampanię lub zlecić to zadanie profesjonalistom.

By | 2019-10-02T15:36:46+02:00 Sierpień 29th, 2019|A, F, Słownik|Możliwość komentowania Facebook Ads została wyłączona

Subscribe to our newsletter