Reklama na Facebooku

/Reklama na Facebooku
Reklama na Facebooku 2019-08-29T15:46:48+02:00

Potencjał kampanii reklamowej na Facebooku

Jak wiadomo, Facebook jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do pozyskiwania klientów. Wynika to z faktu, że Reklama na Facebooku stwarza możliwości kierowania spersonalizowanej treści do konkretnego użytkownika. Sprzedajesz bilety do teatru? Żaden problem, dotrzemy do osób, które są fanami Twojej konkurencji. Podnieśmy poprzeczkę wyżej. Chcesz sprzedać telefon stacjonarny kobiecie powyżej 45 lat – dzięki danym, które użytkownicy Facebooka udostępniają o sobie, nie będziemy mieli z tym najmniejszego problemu i dotrzemy z reklamą do wybranego odbiorcy.

Reklama na Facebooku, czyli  czym jest Facebook Ads?

Reklama na Facebooku to obecnie jedno z najbardziej skutecznych narzędzi docierania do Klienta. Baza jego użytkowników pozwala dotrzeć z przekazem reklamowym do ponad 15 milionów polskich internautów i internautek. Dane deklaratywne (te, które podajemy podczas rejestracji czy uzupełniając profil) pozwalają na docieranie do bardzo sprecyzowanego użytkownika. Dużym plusem kampanii na Facebooku jest możliwość kierowania reklamy do osób na konkretnych stanowiskach – niezależnie od tego, czy szukasz pracownika, czy chcesz sprzedać usługę dla firm – możesz dotrzeć do samego prezesa ze spersonalizowaną reklamą. Największym jednak zasobem Facebooka są dane behawioralne użytkowników – polubienia, śledzenie profili społecznościowych, komentarze dają możliwości bardzo skutecznego profilowania kampanii reklamowych.

Dla kogo są kampanie reklamowe na Facebooku?

Jeżeli chcesz zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie – reklama na Facebooku jest dla Ciebie, jeżeli chcesz zbudować swój wizerunek i działać PR-owo – kampanie na Facebooku są dla Ciebie, jeżeli chcesz nawiązywać interakcje z klientami – zdobywać leady, albo poznać opinię o Twojej usłudze, nie zaskoczymy Cię jeżeli powiemy, że Facebook jest dla Ciebie.

Facebook to narzędzie, dzięki któremu nie tylko dotrzesz do klienta indywidualnego (B2C), ale również zrealizujesz kampanie reklamowe skierowane do firm (B2B).

Dodatkowo Facebook od jakiegoś czasu upodabnia swoją wyszukiwarkę do Google, to odpowiedź na zapotrzebowanie użytkowników, którzy coraz częściej szukają odpowiedzi w wewnętrznej wyszukiwarce Facebooka.  Dzięki temu ich profil jest pełniejszy, a kampanie Facebook Ads są jeszcze skuteczniejsze.

3 KROKI DO SKUTECZNEJ REKLAMY NA FACEBOOKU

Jak działają reklamy na Facebooku?

Najważniejsze w kampaniach reklamowych na Facebooku jest określenie celu, który chcemy osiągnąć i grupy docelowej do której skierujemy przekaz. Dzięki miksowi danych deklaratywnych (tego, co użytkownik mówi o sobie) i behawioralnych (to, na co użytkownik reaguje na FB), możemy dotrzeć do osób zainteresowanych dowolnym produktem, czy usługą. W tym celu możemy nie tylko wykorzystać informacje, które użytkownicy pozostawiają na swoich profilach, ale również ich zachowania na portalu. Jeżeli chcemy sprzedać produkt na swojej stronie internetowej – dotrzemy do osoby, która chętnie wychodzi poza Facebooka. Jeżeli chcesz, aby użytkownik polubił Twój fanpage, kampanię na Facebooku skierujemy  do osób, które są aktywne wewnątrz portalu.

Jeżeli masz na swojej stronie newsletter, możemy wykorzystać Twoją bazę maili na Facebooku, dzięki czemu dotrzemy ponownie do osób, które już znają Twoją firmę z nowymi treściami zwiększając ich zaangażowanie w Twoja markę.

Szanujemy pieniądze naszych klientów, dlatego jeżeli osiągnięcie jakiegoś celu wydaje nam się nierealne. Nie boimy się tego powiedzieć i zaproponować inne rozwiązanie

Dlaczego Fabryka Marketingu?

 • Posiadamy certyfikaty potwierdzające naszą wiedzę

 • Obsłużyliśmy setki kampanii, dzięki którym Klienci zrealizowali swoje cele

  1. reklamowaliśmy oprogramowanie HR klasy enterprise, służące do automatycznej przedpłaty wynagrodzeń (kampania B2B),
  2. prowadziliśmy działania promocyjne warszawskiego teatru
  3. prowadziliśmy promocję online butiku z ekskluzywnymi dresami dla kobiet
 • Jesteśmy ekspertami w prowadzeniu kampanii

  1. Mamy doświadczenie w kampaniach promujących instalację aplikacji z pełną analityką
  2. Posługujemy się zewnętrznymi narzędziami do zarządzania kampaniami na Facebooku
  3. Wykorzystujemy pełen potencjał Facebooka- m.in. LeadAds, FastTony, PromoVideo

Jeżeli chcesz mieć najlepszą kampanię na Facebooku, skontaktuj się z nami. Sprawdź nas ????

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu - Wyślij brief!
ZgodyTak

FAQ

Co wchodzi w skład opłaty przy prowadzeniu kampanii?

Są dwie składowe opłaty miesięcznej. Pierwsza to budżet mediowy, który klient przeznacza na reklamy na Facebooku. Budżet nie musi być stały, może się zmieniać w każdym miesiącu w zależności od potrzeby – Co jest rekomendowane zwłaszcza w przypadku biznesów podatnych na zmiany sezonowe. Drugą składową jest opłata za obsługę kampanii, która ustalana jest indywidualnie.

Sam/a prowadzę kampanię na Facebooku. Po co mi agencja?

Chleb też możesz piec samemu. Istnieje jednak klika powodów, dla których prawdopodobnie tego nie robisz. Profesjonalizm, oszczędność czasu, dbanie o procedury sanitarne.  Analogicznie sprawa ma się z kampaniami Fb Ads.

Jesteśmy po to, aby zdjąć z Twoich barków ten obowiązek i osiągnąć założone cele, oszczędzając Twój czas i pieniądze.

Co daje mi reklama na Facebooku?

Reklama na Facebooku umożliwia precyzyjne i szybkie dotarcie do milionów użytkowników z przekazem reklamowym.

Ile musi trwać kampania na Facebooku?

Nie ma złotej zasady, ani minimalnego czasu trwania. Zaletą Facebooka jest to, że można prowadzić zarówno kampanie ad hoc, jak i długotrwałe. Wszystko zależy od tego co promujemy i czy produkt lub usługa jest dostępny przez cały rok czy tylko sezonowo.

Kto zobaczy moją reklamę?

Kampanie Facebook zobaczą Twoi potencjalni klienci.

Zaletą reklamowania się w Facebook Ads jest możliwość precyzyjnego skierowania reklamy. Niemal wszystkie dane i informacje, które użytkownicy udostępniają na swoich profilach, można wykorzystać reklamowo. Jeżeli chodzi o kierowanie reklam to Facebook praktycznie nie ma ograniczeń – poza danymi wrażliwymi (np. dane o zarobkach).

Ile można mieć reklam?

Nie ma ograniczeń w ilości reklam, ale rekomendujemy, żeby były przynajmniej dwa formaty grafik na jedną grupę odbiorców.

Czy prowadzą Państwo Fanpage?

 

Fabryka Marketingu zajmuje się treściami sponsorowanymi. Zatem nie prowadzimy FanPage’y, natomiast zawsze służymy radą i opinią.

 

Subscribe to our newsletter